Тут розмістилися безліч музеїв - понад 17. Але, незважаючи на всі ці пам'ятки Берна, лише дзвіниця стала такою значущою для країни.
Чарівний символ - Бернська дзвіниця Цайтглокентурм
Такої кількості ведмедів, як у Берні, ніде більше на планеті не зустрінеш: адже у перекладі з німецької назва міста – "ведмідь". Ось і на головній вежі XII століття вони є. Спочатку вона будувалася для оборони із додатковими функціями західних воріт Берна. Тож товщина її стін становила 3 метри. Потім протягом століть змінювався її образ та завдання. Так тривалий час дзвіниця служила "нульовим кілометром": від неї за всіма кантонами країни відраховувалася відстань.
Дзвіниця Цайтглокентурм зазнала таких змін:
- виконувала функції міської в'язниці у XIV столітті, оскільки перебувала поза містом;
- в 1405 повністю була знищена пожежею;
- будівництво її з нуля;
- з 1527 по 1530 року було встановлено годинник з дзвоном.
Саме введені зі східного боку фасаду, легендарний годинник роботи Каспара Брукнера з'явився родзинкою дзвіниці. Вони показують не тільки час і дні тижня, а й місяць, знак зодіаку, і фази місяця.
За чотири хвилини перед кожною годиною відбувається міні-вистава:
- співає півень;
- танцюють фігури ведмедів та казкових істот;
- античне божество часу Хронос перевертає пісочний годинник і вказує жезлом на циферблат;
- лев киває головою на знак згоди: час точний.
Це справжній витвір мистецтва, як восьме чудо світу. Тільки для того, щоб побачити його варто приїхати до Берна. А скільки ще! Особливо, якщо пам'ятати і про швейцарські стандарти, і якість обслуговування, які далеко випереджають багато країн Європи. Репутація «країни багатіїв» перебільшена. Будь-який з нас може підібрати готель у Берні за оптимальною ціною і вирушити в незабутню подорож Швейцарією.