Багато хто вважає це місто столицею Швейцарії, але це не так. Женева - друге за величиною місто країни. Вона космополітичниа та багата, є місцем дислокації багатьох всесвітніх організацій, тут проводяться різноманітні з'їзди та конференції всесвітнього масштабу.
Місто знаходиться у западині між Альпами та горами Юра, на березі Женевського озера (найбільшого у Швейцарії) та річки Рони. З будь-якої точки міста можна побачити чудовий Монблан. Женева - осередок людської думки, її відвідували багато великих людей, серед яких Юлій Цезар, Альберт Ейнштейн, Густав Юнг. Тут народився Жан-Жак Руссо. Місто спонукає до споглядання, філософствування та мрій, все в ньому зроблено ґрунтовно та добротно. Він твердо стоїть на ногах, не відаючи криз, насолоджуючись швейцарським шоколадом та фондю.
Райони Женеви
За адміністративним поділом місто поділено на 8 районів (секцій). Jonction, Centre, Plainpalais et Acacias, Eaux-Vives та Champel знаходяться на лівому березі річки Рони, а Saint-Jean et Charmilles, Servette-Petit-Saconnex, Grottes-Saint-Gervais та Pâquis et Nations – на правому. Деякі їх поділяються на сусідства. Лівий берег Женеви привабливіший для туристів. Тут розташований історичний центр, найпопулярніші міські пам'ятки та найбільш комфортні місця для проживання туристів.
На правому березі лежить сучасна частина міста, його діловий та міжнародний центр, Палац ООН та залізничний вокзал. Райони Женеви, у свою чергу, поділяються на квартали. Наймальовничіші з них – Сіте на лівому березі і красивий, елегантний Сен-Жерве – на правому.
Визначні пам'ятки
Женева - одне з найзатишніших, красивих та елегантних міст Європи. Вона щорічно приваблює тисячі туристів з усього світу і навіть здобула престижну нагороду World Travel Awards, яка вважається туристичним "Оскаром". Тут гармонійно поєднуються сучасна та готична архітектура, класика та новітні технології, вишуканість та затишок. Відчувається знаменитий французький шарм та швейцарська витонченість. Чудова природа - одна з найпривабливіших пам'яток Женеви. Монблан, Женевське озеро, набережна Рони та Предальп'є – зачаровують своїми видами.
Населення Женеви
До кінця 19 століття Женева була найгустонаселенішим містом Швейцарії, пізніше це звання перейшло до Цюріха. Тут дуже висока щільність населення на квадратний метр, оскільки дуже багато хто прагне жити в цьому благополучному та доглянутому місті. Майже 50% населення є швейцарцями, оскільки тут безліч міжнародних організацій, у яких працюють приїжджі. Близькістю до французького кордону пояснюється велика кількість французів у Женеві. Друге місце після французької мови тут займає англійська, також є носії іспанської, італійської та німецької мов. Місцеві жителі мають спокійну вдачу, педантичність, добре виховані, у всьому цінують високу якість, люблять свята, чуйні і легкі на підйом. Можливо тому в Женеві так багато концертів, фестивалів, аукціонів та виставок на будь-який смак.
Коротка історія Женеви
Історія Женеви йде в далеке минуле. Археологами встановлено, що ще 1100 року до нашої ери тут були поселення мисливців. У 3 столітті до н.е., в районі Женевського озера, з'являються кельтські племена аллоброгів. Їх залучило стратегічно вигідне розташування цих земель. У 124 році до н. алоброги підкорилися Римській Імперії, тут почали селитися відставні легіонери.
Згадка про місто Генава вперше зустрічається у 58 році до н. у трактаті "Галльські війни" Юлія Цезаря. В епоху римського правління Женева розвивається і процвітає завдяки своєму вигідному розташуванню на перетині двох важливих доріг, що ведуть до Франції та Південної Німеччини. У 4 столітті н. місцеві жителі приймають християнство, а Женева стає єпископством у складі Римської Імперії.
У 5 столітті для міста настають важкі часи, він зазнає нападів численних загарбників: бургундів, франків, стає частиною імперії Каролінгів. З 888 року Женева є столицею королівства Верхня Бургундія.
У 14 столітті місто переживає новий економічний та культурний підйом: активно розвивається торгівля, різні ремесла, з'являються страхові компанії, банки, друкарні, Академія вільних мистецтв.
У 17 столітті Женева стає світовою столицею ювелірів та годинникарів. В 1798 її захоплює Наполеон, але вже в 1814 французи змушені були покинути місто і він проголошує свою незалежність. 1815 року Женева увійшла до складу Швейцарської конфедерації, чим і донині задоволені всі її громадяни.
Сучасна Женева — це центр фінансів та дипломатії світового рівня, на території якого розташовано безліч міжнародних організацій, таких як ООН, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Світова організація торгівлі, Світова організація охорони здоров'я та Світовий банк.
Найкращий час для відвідування Женеви
Женева знаходиться в зоні впливу помірного континентального клімату, завдяки чому тут завжди гарна погода: не спекотно влітку та не холодно взимку. Середня температура повітря в зимовий період становить +4-6°C. Стовпчик термометра рідко опускається до нуля, а якщо випадає сніг, то дуже швидко тане. Літо у Женеві не спекотне та приємне для відпочинку та подорожей, сонце світить більшу частину часу, опади випадають рідко, середня температура повітря становить +21-24°C. Весна та осінь також радують стабільно гарною погодою, відсутністю опадів, вітру та перепаду температур. Найкращий час для відвідування Женеви залежить від того, при якій температурі вам найкомфортніше гуляти красивими вулицями міста Миру, оскільки погода тут привітна та доброзичлива цілий рік.